مقالات

تزریق بوتاکس برای افتادگی پلک

تزریق بوتاکس برای افتادگی پلک

تزریق بوتاکس برای افتادگی پلک یک روش غیرجراحی است. در این روش، مقدار بسیار کمی از بوتولینوم توکسین (بوتاکس) به منطقه مورد نظر در پلک تزریق می‌شود. این ترکیب موجب مسدودی عضلاتی شده و باعث تقویت عضلات بالایی پلک می‌شود.این به تدریج باعث بهبود افتادگی پلک و بهبود ظاهر چشمان خواهد شد.

اثرات بوتاکس معمولاً تا چند ماه ادامه دارند و پس از آن نیاز به تزریق مجدد وجود دارد. قبل از انجام این روش، مشاوره با یک پزشک تخصصی ترجیحاً یک پزشک دارای تجربه در انجام این نوع تزریقات ضروری است تا بهترین نتیجه از این روش به دست آید.

در این مقاله صداقت اسکین قصد داریم که به شما اطلاعاتی درباره تزریق بوتاکس برای افتادگی پلک بدهیم .

انواع برند های تزریق بوتاکس برای افتادگی پلک

چندین برند بوتاکس برای تزریقات زیبایی و افتادگی پلک وجود دارند. برخی از این برندها عبارتند از:

 • بوتوکس: که یکی از نام‌های تجاری اصلی بوتاکس است و توسط شرکت Allergan تولید می‌شود.
 • دیسپورت: این نیز یک نام تجاری بوتاکس است و توسط شرکت Ipsen عرضه و تولید می گردد.
 • زیامین: این یک برند دیگر از بوتاکس است که توسط شرکت Merz تولید می‌شود.

هر یک از این برندها دارای ترکیبات مشابهی هستند، اما ممکن است در سبب علت جلوگیری از مسدودی عضلات و همچنین مدت ماندگاری تأثیرات مختلفی داشته باشند. قبل از تصمیم گیری در مورد تزریق بوتاکس، مهم است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین گزینه را برای شما تعیین گردد.

تزریق بوتاکس برای افتادگی پلک

ویژگی های تزریق بوتاکس برای افتادگی پلک

تزریق بوتاکس برای افتادگی پلک، یک روش غیرجراحی و موثر در بهبود ظاهر چشمان است. ویژگی‌های اصلی این روش عبارتند از:

 1. غیرجراحی: تزریق بوتاکس یک روش غیرجراحی است، به عبارت دیگر بدون نیاز به برش یا جراحی باز، که این امر برای بسیاری از افراد ترجیح‌پذیر می باشد.
 2. کمترین تداخل: تزریق بوتاکس به طور موقت عضلات را مسدود می‌کند و این باعث کمتر شدن افتادگی پوست پلک می‌شود.
 3. نتایج سریع: بعد از تزریق، تأثیرات بوتاکس در مدت زمان کوتاهی قابل مشاهده هستند و معمولاً در چند روز اول پس از تزریق ظاهر می‌شوند.
 4. مدت ماندگاری: اثرات بوتاکس معمولاً تا چند ماه ادامه دارند. این به معنای این است که نیاز به دوره‌های تزریق مکرر برای حفظ نتایج انجام می گیرد.
 5. کمترین عارضه: عموماً تزریق بوتاکس با عوارض کمتری نسبت به روش‌های جراحی اصلاح پلک می‌باشد. به عنوان مثال، ممکن است در پوستی قرمزی و یا تورم موقت در محل تزریق ایجاد شود.
 6. کاربری گسترده: تزریق بوتاکس برای بهبود افتادگی پلک، چشمان گوشتی و چین و چروک‌های مختلف می‌تواند مؤثر باشد.

قبل از تصمیم‌گیری برای تزریق بوتاکس، مهم است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین تشخیص و برنامه درمانی برای شما تعیین شود.

کاربردهای تزریق بوتاکس برای افتادگی پلک

تزریق بوتاکس برای افتادگی پلک (که به نام “Ptosis” نیز شناخته می‌شود) معمولاً به منظور بهبود وضعیت پلک و افزایش تنش عضلات بالایی پلک انجام می‌شود. این روش می‌تواند برای موارد زیر مورد استفاده قرار گیرد:

 • پلک پائین‌تر چشم: اگر پلک پائین‌تر چشم به دلیل کم‌تنیدگی عضلات کمرنگ و باعث افتادگی چشم شده باشد، تزریق بوتاکس می‌تواند تنش عضلات را افزایش داده و پلک را به موقعیت طبیعی برگرداند.
 • عارضه نورانی: در برخی موارد، پلک پائین‌تر به دلیل عارضه نورانی (Myasthenia Gravis) می‌تواند افتادگی داشته باشد. تزریق بوتاکس به تنظیم تنش عضلات کمک می کند.
 • افتادگی پلک ارثی: برخی افراد روز به روز به افتادگی پلک در طول عمر خود مبتلا می‌شوند، این مشکل می‌تواند با تزریق بوتاکس بهبود یابد.
 • تطابق زیبایی: در برخی موارد، افتادگی پلک ممکن است ظاهر عمومی چشم را تحت‌تأثیر قرار دهد. با تزریق بوتاکس، می‌توان تطابق زیبایی در چهره را حفظ کرد.

برای انجام تزریق بوتاکس برای افتادگی پلک، بهتر است با پزشک متخصص در زمینه تجمیل پوست و چشم مشورت کنید تا به تشخیص درست و برنامه درمانی مناسب برای خود دست یابید.

تزریق بوتاکس برای افتادگی پلک

ماندگاری تزریق بوتاکس برای افتادگی پلک

مدت ماندگاری تزریق بوتاکس برای افتادگی پلک معمولاً میان 3 تا 6 ماه است. این مدت ماندگاری ممکن بوده بین افراد مختلف متفاوت باشد و تأثیرات آن می‌تواند با توجه به واکنش بدن به تزریق بوتاکس متفاوت باشد.

بعد از مدت زمان مشخص، اثرات بوتاکس به تدریج کاهش می‌یابند و عضلات به طور تدریجی شروع به کار معمولی خود می‌کنند. در نتیجه، برای حفظ نتایج بهتر است دوره‌های تزریق مکرر را با فاصله معین برنامه‌ریزی کنید.

بعضی از افراد تجربه می‌کنند که با تزریقات مکرر، عضلات به مرور زمان به تنش کمتری واکنش نشان می‌دهند و نیاز به میزان کمتری بوتاکس می باشد تا نتایج مطلوب حفظ شود.

همچنین، مهم بوده که قبل و بعد از تزریق بوتاکس، با پزشک خود در مورد توقعات خود و مدت ماندگاری ممکن برای شما صحبت کنید تا بتوانید برنامه درمانی مناسب برای خود را ترتیب دهید.

عوارض جانبی رایج تزریق بوتاکس برای افتادگی پلک

تزریق بوتاکس معمولاً ایمن است، اما ممکن بوده عوارض جانبی کمی در برخی افراد ایجاد شود. برخی از عوارض جانبی رایج شامل موارد زیر می‌شوند:

 • تورم و قرمزی: در محل تزریق بوتاکس ممکن است تورم و قرمزی موقتی ایجاد شود که معمولاً در عرض چند ساعت یا روز اول پس از تزریق بهبود می‌یابد.
 • درد یا احساس تنگی: ممکن است در منطقه تزریق احساس درد یا احساس تنگی وجود داشته باشد که معمولاً بسیار کم و موقتی می باشد.
 • خارش: بعضی افراد ممکن است احساس خارش در محل تزریق داشته باشند که به طور غیرعادی نیست و معمولاً به مرور زمان کاهش می‌یابد.
 • ضعف موقت عضلات: به دلیل اثر بوتاکس در مهار عضلات، ممکن است در مدت موقتی عضلات در منطقه تزریق ضعیف شوند.
 • تغییر در ابروها: در برخی موارد، تزریق بوتاکس ممکن است تغییراتی در شکل و موقعیت ابروها ایجاد کند. این مشکل می‌تواند با تجربه پزشک به حداقل رسانده شود.
 • تغییر در ابروپوست: بعضی اوقات ممکن است ابروپوست به نحوی تغییر کند که موجب تغییر در شکل چشمان شود.

در صورتی که هر یک از علائم یا عوارض جانبی پس از تزریق بوتاکس شدید یا نگران‌کننده به نظر می‌رسد، بهتر است به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین، مهم بوده که به دقت توصیه‌ها و دستورات پزشک را دنبال کنید تا عوارض جانبی کمتر و نتایج بهتری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *